صنعت نفت و گاز

تحولات آینده در حوزه انرژی

🔘 به گفته‌ " ریچارد هییزگ،" استاد دانشگاه و نویسنده چندین کتاب در زمینه‌ی پایان سوخت ارزان، باید برای بحران اقتصادی دیگری مشابه آنچه در دهه‌ی 1930 روی داد، برنامه ریزی کنیم. گزارشی که برای دپارتمان انرژی آمریکا تهيه شده، می‌گوید، زمانی که به اوج درآمد نفتی می‌رسیم، تغییراتی ناگهانی و انقلابی را مشاهده خواهیم کرد. اشتهای جهان برای نفت قطعاً سیری ناپذیر است.

▫️▫️تقاضا براي نفت بین سپتامبر 2003 تا می 2008 ، قیمت نفت را500 درصد افزایش داد، اما تقاضا کاهشی نداشت. در حقیقت، پیش بینی می‌شود از اکنون تا سال 2025 تقاضای نفت حدود 50 درصد افزایش یابد. از سال 2001 تا کنون چین بزرگ‌ترین وارد کننده نفت بوده و تقریباً 40 درصد از تقاضا را به خود اختصاص داده است. از سال 1978 تاکنون، تقاضا برای برق 700 درصد رشد کرده است.

🔘 آیا ما در دسترس بودن نفت در آینده را انکار می‌کنیم؟

▫️ احتمالاً زمانی که نفت به پایان برسد، شوک بزرگی ایجاد می‌شود. قیمت‌های بالاترِ نفت، موجب تغییرات عمده جهانی می‌شود، اما فکرمی کنم شرایط قابل تنظیم و انطباق است. میزان مصرف نفت در حال تغییر است، همان‌گونه که الگوهای مصرف انرژي تغییر می‌کند.

🔸تمام شدن نفت می‌تواند رنسانسی در تولید و مصرف، و حتی پایان اپیدمی چاقی در سرتاسر جهان را موجب شود. اگر فکر می کنید نکته آخر دور از انتظار است، این مسأله را در نظر بگیرید، که در کوبا پس از سال 1992 به طور میانگین وزن بزرگسالان 9 کیلوگرم کاهش یافت.

زیرا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، و تحريم نفتي آمریکا، کوبا منبع تأمين بخش عمده ای از انرژی خود را از دست داد. در نتیجه مردم کوبا، شروع به دوچرخه‌های چینی روی آوردند که این مساله موجب افزایش سلامتی و کاهش وزن افراد در سراسر این کشور شد.

کلینیک کسب و کار گلچین به شما برای آینده پژوهی در این حوزه و پیدا کردن راه حل بهتر برای سرمایه گذاری و یا حتی ادامه حیات در این صنعت کمک می کند.